Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Akcesoria  > 
 3. Taśmy i izolacje

Taśmy izolacyjne elektryczne i klejące naprawcze, dwustronne oraz parciane

Akcesoria takie jak taśmy klejące czy taśmy izolacyjne należą do przedmiotów, które znajdują się niemal w każdym domu lub garażu. To wyjątkowo obszerna grupa różnorodnych produktów, które dedykowane są rozmaitym czynnościom. Taśmy tego typu mogą się różnić od siebie szerokością, grubością, mocą, a więc i klejem, a także materiałem, z którego zostały wykonane. To właśnie od tych właściwości w głównej mierze zależy to, do czego mogą one zostać wykorzystane. Taśmy samoprzylepne to bardzo popularna grupa produktów. Akcesoria te produkowane są przez wiele różnych firm, wśród których wyróżnić możemy marki takie jak 3M, Yato, Boll, Tesa, czy Jawal.

Szukasz najlepszej taśmy naprawczej? Nie wiesz gdzie kupić taśmy lakiernicze? Sprawdź naszą ofertę taśm klejących i izolacyjnych!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Gumowa tasma izolujaca 10m

Producent: Jawal

 

Dostawa od: 13.50zł

2.00zł

Gumowa tasma izolujaca 20m

Producent: Jawal

 

Dostawa od: 13.50zł

3.95zł

Boll Taśma Lakiernicza Malarska Maskująca 38mm 50m

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

6.90zł

Tasma montazowa do listw w aucie

Producent: Car Commerce

Dostajesz punktów: 3

Dostawa od: 13.50zł

6.40zł

Tasma montazowa do listw w aucie 19mm

Producent: Car Commerce

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

9.00zł

Yato Taśma Elektroizolacyjna 20m 19mm czarna

Producent: Yato

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

3.30zł

Tasma Lakiernicza Ochronna Boll 25mm

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

4.50zł

Boll Taśma Lakiernicza Malarska 19mm

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

3.51zł

Yato Taśma Elektroizolacyjna 20m 15mm czarna

Producent: Yato

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

2.71zł

Boll Taśma do Mocowania Szyb Samochodowych 5cm 66m

Producent: Boll

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

Tesa 51608 Taśma Izolacyjna Parciana 19mm 25m

Producent: Inni

 

Dostawa od: 13.50zł

11.96zł

Yato Taśma Izolacyjna 20m 15mm zielona YT-81595

Producent: Yato

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

2.71zł

Yato Taśma Izolacyjna 20m 15mm niebieska YT-81591

Producent: Yato

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

2.71zł

Yato Taśma Izolacyjna 20m 15mm żółta YT-81594

Producent: Yato

Dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

2.71zł


(15 znalezionych)


Taśmy i izolacje naprawcze, dwustronne oraz parciane - opis kategorii

 

Co to jest taśma izolacyjna?

Taśma izolacyjna (np. Yato YT-81591 Taśma Elektroizolacyjna 20 m 15 mm niebieska) jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia domowej skrzynki narzędziowej, a także obowiązkowym akcesorium w rękach elektryka. Ten szczególny przykład taśmy klejącej wykonany jest zazwyczaj z materiału zwanego PCW. Zapewnia on wysoką elastyczność, a także bardzo dobre właściwości izolacyjne. Jest to bardzo istotne, gdyż taśmy tego typu wykorzystywane są przede wszystkim do izolowania przewodów elektrycznych. To właśnie z tego powodu bardzo często są one nazywane zamiennie taśmami elektroizolacyjnymi lub po prostu izolacją.

 

Rodzaje taśm izolacyjnych

Taśmy elektroizolacyjne, choć pozornie takie same, w znacznym stopniu mogą się od siebie różnić. Różnice te dotyczą przede wszystkim materiału, z którego zostały wykonane. Jego właściwości nieznacznie mogą wpływać na ich sposób użycia i zastosowanie. Wśród taśm izolacyjnych wyróżnić możemy ich trzy podstawowe rodzaje:

 

 • Taśmy izolacyjne PCW, PCV (np. Taśma Izolacyjna PCV 20 m 15 mm) - to taśmy elastyczne, które cechuje duża przyczepność. Dedykowane do izolowania lub oznaczania przewodów.

 • Taśmy samo wulkanizujące izolacyjne — to- to taśmy, które ulegają samo spojeniu, pomiędzy kolejnymi nawinięciami. Dedykowana do szybkiej naprawy przewodów elektrycznych oraz węży wykonanych z tworzyw sztucznych lub gumy.

 • Taśmy izolacyjne parciane (np. Tesa 51608 Taśma Izolacyjna Parciana 19 mm 25 m) to specjalne taśmy wykonane z niepowlekanego materiału PET. Odporne na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne i wysokie temperatury. Służą do zabezpieczania wiązek elektrycznych.

 

Zastosowanie taśm izolacyjnych

Taśmy izolacyjne tak jak każde akcesoria posiadają swoje konkretne zastosowania. Wśród tych najczęściej wymienianych możemy wyróżnić:

 

 • Izolowanie przewodów elektrycznych.

 • Uszczelnianie połączeń przed działaniem wody.

 • Naprawę przewodów.

 • Owijanie, sklejanie lub wiązanie kabli, przewodów i węży.

 • Kodowanie, czyli oznaczanie przewodów odpowiednimi kolorami.

 • Wzmacnianie połączeń pomiędzy przewodami.

 • Zabezpieczanie lub maskowanie połączeń przewodowych i samych przewodów.

 

Co to jest taśma klejąca?

Taśmy klejące (np. Mann Taśma Klejąca Naprawcza Montażowa Srebrna 48 mm 50 m) to akcesoria, które znajdują się niemal w każdym gospodarstwie domowym. To szeroka gama różnorodnych taśm wykonanych najczęściej z elastycznego tworzywa sztucznego. Ich grubość zazwyczaj nie przekracza dziesiętnych części milimetra. Taśmy tego typu pokryte są po jednej lub obu stronach cienką warstwą specjalnego kleju. Pozwala to na ich wykorzystanie do zaklejania, klejenia i zabezpieczania różnych elementów.

 

Rodzaje taśm klejących

Akcesoria zwane taśmami klejącymi lub taśmami samoprzylepnymi to niezwykle obszerna grupa różnorodnych produktów. Mogą się one różnić pomiędzy sobą materiałem, z którego zostały wykonane, który bezpośrednio wpływa na ich sposób zastosowania. Wśród najczęściej występujących taśm klejących wyróżnić możemy:

 

 • Taśma lakiernicza (np. Boll Taśma Lakiernicza Malarska Maskująca 38 mm 50 m) - to typ taśmy maskującej wykonanej z papieru. Służy do tymczasowego zabezpieczenia lakierowanych elementów.

 • Taśma malarska (np. Boll Taśma Lakiernicza Malarska Maskująca 19 mm 50 m) - podobna do taśmy lakierniczej. Jej nośnikiem jest papier. Służy przede wszystkim do tymczasowego zabezpieczenia elementów malowanych.

 • Taśma naprawcza (np. Mann Taśma Uniwersalna Naprawcza Montażowa Srebrna 48 mm 50 m) - tak zwana taśma Duct Tape. Wyjątkowo wytrzymała, posiada bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Najczęściej używana jest do mocowania, uszczelniania, wzmacniania, znakowania, a także naprawy różnych elementów wykonanych z plastiku, szkła, stali i drewna.

 • Taśma dwustronna (np. Taśma Dwustronna Piankowa 12 mm 5 m) - to specjalny typ taśmy, która po obu swoich stronach posiada klej. Dedykowana do łączenia ze sobą dwóch różnych elementów. W sprzedaży znaleźć możemy taśmy dwustronne piankowe, polipropylenowe, a także tkaninowe, które mogą różnić się od siebie mocą wiązania.

 • Taśma polipropylenowa — to taśma o wysokiej przyczepności, których głównym nośnikiem jest polipropylen. Taśma tego typu dedykowana jest do mocowania wykładzin, mat i innych materiałów podłogowych.

 • Taśma papierowa — to specjalna ekologiczna taśma pakowa wykonana z papieru.

 • Taśmy z nadrukiem – możemy wyróżnić kilka typów tej taśmy. Najbardziej podstawowym są taśmy zawierające ważne informacje na temat przechowywania, transportu lub zawartości zabezpieczonego nią pakunku. Taśmy z nadrukiem to jednak również nośniki reklamowe. Taśmy z logiem lub taśmy z logotypem są bardzo często wykorzystywane do reklamowania firm, a w zasadzie przesyłek w nie spakowanych.

 • Taśma izolacyjna (np. Yato YT-8165 Taśma Elektroizolacyjna 20m 19 mm czarna) – to specjalny typ taśmy klejącej wykonanej z PCW lub PCV. Dedykowana jest do zabezpieczania przewodów i połączeń elektrycznych.

 • Taśma elektroizolacyjna parciana (np. Tesa 51608 Taśma Izolacyjna Parciana 19 mm 25 m) – to kolejny typ taśmy klejącej dedykowanej do zabezpieczania przewodów i wiązek elektrycznych.

 

Najpopularniejsze taśmy samoprzylepne w sklepie motochemia.pl

W ofercie sklepu motochemia znaleźć możemy różnego typu taśmy klejące. Wśród nich do najpopularniejszych należą taśmy elektroizolacyjne. Oferują je między innymi marki Jawal, Tesa oraz Yato. Wśród nich nasi klienci najczęściej sięgają po produkty takie jak:

 

 

Najrzadziej kupujący wybierają kolorowe taśmy izolacyjne (np. Yato YT-81595 Taśma Elektroizolacyjna 20 m 15 mm zielona), które służą do znaczenia lub kodowania. Kolejny popularny w naszym sklepie typ taśm obejmuje taśmy maskujące, zwane również taśmami malarskimi lub lakierniczymi. W naszej ofercie dostępne są taśmy marki Boll, wśród których najpopularniejsze są:

 

 

Ostatnim popularnym typem taśm w naszym sklepie, są specjalistyczne taśmy dwustronne piankowe, wśród których wyróżnimy produkty, takie jak:

 

 

Taśmy samoprzylepne — opinie

Cała gama taśm klejących cieszy się przeważnie dobrą opinią wśród klientów. Przeznaczenie akcesoriów tego typu zazwyczaj jest jasno określone. To właśnie dzięki temu ich producenci mogą z powodzeniem dopasować właściwości taśm do powierzonych im zadań. Największe wątpliwości co do działania taśm, budzą wśród konsumentów taśmy do wieszania obrazów czy akcesoriów łazienkowych, które nie zawsze sprawdzają się w tym zastosowaniu. Oferowane przez nas taśmy samoprzylepne cieszą się dobrą opinią wśród klientów, o czym świadczą oceny i komentarze pozostawione pod zakupionymi przez nich produktami. Oto niektóre z nich:

 

Niezbędnik przy wszelkim malowaniu. 5+ - zdanie użytkownika Zastry_999 na temat Boll Taśma Lakiernicza Malarska Maskująca 38mm 50m

 

Bardzo dobra taśma, świetnie izoluje, używam jej w pracy codziennie, naprawdę sprawdzony produkt – opinia klienta Łukasz o stosowaniu Taśma Izolacyjna PCV 20m 15mm

 

Dobrze trzyma, jestem spokojny, wiem ze przyklejona listwa nie odpadnie. - zdanie użytkownika Parek po zakupieniu CarCommerce Taśma Dwustronna Piankowa 12mm 5m do Klejenia Listew Auta

Polecane artykuły
Brak artykulów.
Inni producenci

         
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Klucz dynamometryczny, niezbędnik mechanika i majsterkowicza
wtorek, 25 Styczeń 2022Komentarze: 3

Według wielu entuzjastów motoryzacji każdy kierowca powinien posiadać swoją własną skrzynkę narzędziową. Nawet podstawowe narzędzia takie jak wkrętaki, kombinerki czy zestawy płaskich kluczy w pewnych sytuacjach potrafią być nieocenione. Wiedzą o tym przede wszystkim garażowi majsterkowicze oraz mechanicy. Bardzo często, jako jedno z obowiązkowych narzędzi do napraw, podają oni klucz dynamometryczny. Ten szczególny typ klucza jest niezbędny do przeprowadzenia nie tylko napraw, ale również rutynowych czynności, takich jak, chociażby dokręcenie koła. Czym dokładnie jest klucz dynamometryczny? Gdzie należy go używać?

Czytaj więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
wtorek, 25 Styczeń 2022Komentarze: 5

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Andrzej

Fajny przyjemny aromat w aucie

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Piątek, 21 Styczeń 2022

Zibi

Mogłem zrealizowac całe zamówienie potrzebnych towarów w jednym...

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 18 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl