Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Akcesoria  > 
 3. Prostowniki

< Powrót do: Akcesoria
Kategorie  


Producenci  
Zobacz wszystkie

Filtry  
Napięcie ładowania
12 V
6 V
Typ akumulatora
AGM
Kwasowo-ołowiowy
Żelowy
Obudowa
Metalowa
Plastikowa
Regulacja prądu ładowania
Nie
Tak
Prąd ładowania
10A
11 A
12 A
15 A
4 A
5 A
6 A
8 A
9 A
Zobacz wszystkie
Ceny  

od:
do:

Prostowniki samochodowe do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych i AGM.

Prostownik akumulatorowy to jedno z urządzeń, które powinno znaleźć się na wyposażeniu każdego garażu. To niewielkie narzędzie elektryczne, pozwalające na doładowanie wyczerpanego akumulatora w naszym pojeździe. Jest ono niezwykle przydatne w okresie jesienno-zimowym. To właśnie w tym czasie temperatura zewnętrzna spada często poniżej zera, co znacznie obniża sprawność akumulatora. Niestety im starszy akumulator, tym gorzej znosi mrozy. W połączeniu z nawet niewielkim poborem prądu na postoju może to doprowadzić do całkowitego jego rozładowania. Prostowniki to jedne z podstawowych akcesoriów samochodowych. Oferowane są przez wielu krajowych i zagranicznych producentów. Do najpopularniejszych wśród nich zaliczyć możemy marki CarCommerce, Unitec, Stefpol, Absaar, Kukla, C-Tec i wiele innych.

Szukasz najlepszego prostownika do akumulatora? Nie wiesz jaką ładowarkę akumulatorową wybrać? Koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Prostownik akumulatorowy 12V 6A

Producent: Car Commerce

Dostajesz punktów: 25

Dostawa od: 13.50zł

Prostownik do akumulatora 12V 4A WJ-BC04

Producent: Car Commerce

Dostajesz punktów: 26

Dostawa od: 13.50zł

52.80zł

Stefpol Prostownik EST-305M 15A 12V

Producent: Stefpol

Dostajesz punktów: 133

Dostawa od: 13.50zł

Stefpol Prostownik EST-305 15A 12V

Producent: Stefpol

Dostajesz punktów: 105

Dostawa od: 13.50zł

209.95zł

Stefpol Prostownik EST-304 9A 12V

Producent: Stefpol

Dostajesz punktów: 75

Dostawa od: 13.50zł

149.00zł

Stefpol Prostownik EST-303 12A 12V

Producent: Stefpol

 

Dostawa od: 13.50zł

182.00zł

Stefpol Prostownik EST W300 4A 12V

Producent: Stefpol

Dostajesz punktów: 35

Dostawa od: 13.50zł

70.95zł

Stefpol Prostownik EST-W301 6A 12V

Producent: Stefpol

Dostajesz punktów: 39

Dostawa od: 13.50zł

78.95zł

Stefpol Prostownik EST-302 6A 6/12V

Producent: Stefpol

Dostajesz punktów: 56

Dostawa od: 13.50zł

112.00zł

Prostownik akumulatorowy 12/6V 8A WJ-BC08A

Producent: Car Commerce

Dostajesz punktów: 42

Dostawa od: 13.50zł

84.50zł


(13 znalezionych)


Prostowniki do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, żelowych i AGM. - opis kategorii

Co to jest prostownik? Do czego służy?

Prostownik (np. Stefpol Prostownik EST-305M 15 A 12 V) należy do grupy elektrycznych akcesoriów samochodowych. To specjalne urządzenie, które służy do ładowania akumulatorów stosowanych w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Wyposażone są w kable zakończone krokodylkami. Służą one do podpięcia dwóch biegunów akumulatora. Prostowniki w zależności od ich rodzaju mogą być wyposażone również w lampki kontrolne informujące o stanie akumulatora czy postępie ładowania, woltomierz oraz amperomierz. Najprostsze ładowarki samochodowe służą do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Bardziej skomplikowane konstrukcje z powodzeniem naładują również akumulatory żelowe oraz akumulatory AGM.

 

Rodzaje prostowników

Prostowniki to urządzenia, które mogą różnić się od siebie nie tylko kształtem obudowy czy ceną, ale także technologią, w której zostały wykonane. Wśród nich rozróżnić możemy:

 

 

Standardowe prostowniki są najtańszym i zarazem najbardziej popularnym typem urządzeń służących do ładowania akumulatorów samochodowych. Swoją konstrukcję opierają na transformatorze, który czasem doposażony zostaje w dodatkową elektronikę. Ładowarki tego typu nadają się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Prostowniki automatyczne, zwane również mikroprocesorowymi to jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń tego typu. Ich konstrukcja oparta na skomplikowanej elektronice gwarantuje:

 

 • Ładowanie akumulatora bez jego odłączenia od instalacji elektrycznej samochodu.

 • Automatyczne zakończenie ładowania po doładowaniu akumulatora.

 • Całkowicie automatyczną regulację prądu ładowania.

 • Automatyczną stabilizację prądu ładowania.

 • Zabezpieczenie prostownika przed uszkodzeniami elektroniki.

 

Ładowarki akumulatorowe te dedykowane są do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych (np. Akumulator Bosch Gigawatt 12 V 60 Ah 540 A P+), akumulatorów żelowych, a także akumulatorów AGM (np. Midac Itineris AGM Start-Stop Akumulator 60 Ah 680 A 12 V). Prostowniki impulsowe zostały stworzone na bazie przetwornicy napięcia. Są określane jednymi z najbardziej wydajnych ładowarek samochodowych, które wyposażone są w specjalne układy elektroniczne. Ładowarki akumulatorowe tego typu z powodzeniem mogą być wykorzystywane do ładowania akumulatorów żelowych oraz akumulatorów AGM. W sprzedaży bardzo popularne są również prostowniki samochodowe z rozruchem, czyli tak zwane startery lub boostery. Pozwalają one nie tylko na podładowanie akumulatora, ale także na odpalenie samochodu w sytuacjach awaryjnych.

 

Podstawowe parametry prostowników samochodowych

Każdy prostownik do akumulatorów (np. Stefpol Prostownik EST-304 9 A 12 V), niezależnie od rodzaju, posiada swoje podstawowe parametry. To między innymi dzięki nim z powodzeniem dobierzemy ładowarkę odpowiednią do naszego akumulatora. Do najważniejszych parametrów zaliczymy:

 

 • szczytowy prąd ładowania.

 • skuteczny prąd ładowania.

 • napięcie wyjściowe.

 • napięcie zasilające.

 • rodzaj akumulatora, do którego może zostać użyty prostownik.

 • Ciężar.

 • Wymiary.

 

Jak ładować akumulator prostownikiem?

W zależności od typu prostownika, jego użycie może nieznacznie się różnić. Z tego powodu zawsze przed zastosowaniem ładowarki należy dokładnie zapoznać się z instrukcją. Najbardziej ogólny opis użycia prostownika obejmuje następujące kroki:

 

 • Odłączenie i wyjęcie akumulatora z samochodu.

 • Odkręcenie korków celi umieszczonych na górze akumulatora (jeśli jest to konieczne).

 • Podłączenie klem akumulatora do kabli prostownika (plus do plusa, minus do minusa).

 • Podłączenie prostownika do prądu.

 • Ustawienie odpowiednich parametrów ładowania (jeśli pozwala na to konstrukcja prostownika).

 

Ładowanie powinno trwać około 10 - 12 h. Jednak w przypadku nadmiernego gazowania akumulatora podczas ładowania należy bezzwłocznie je zakończyć.

 

Czy każdy prostownik pasuje do każdego akumulatora?

Niestety nie każdy prostownik odpowiedni jest do ładowania każdego akumulatora. Przykładowo prostowniki transformatorowe nie nadają się do ładowania akumulatorów żelowych i AGM. Ładowanie akumulatora AGM (np. Midac Itineris AGM Start-Stop Akumulator 80 Ah 800 A 12 V) i żelowego powinno odbywać się z udziałem prostowników impulsowych lub prostowników mikroprocesorowych. Zastosowanie w ich przypadku prostownika transformatorowego może doprowadzić do ich uszkodzenia.

 

Najpopularniejsze prostowniki w sklepie motochemia.pl

Oferta naszego sklepu obejmuje przede wszystkim standardowe prostowniki transformatorowe. Cechuje je niezawodność i niska cena. Niestety, nadają się one jedynie do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Wśród nich największą popularnością cieszą się produkty marki CarCommerce. Mowa tu o urządzeniach takich jak:

 

 

Niewielki prąd ładowania i niska cena powodują, że prostowniki te są chętnie wybierane przez klientów do ładowania akumulatorów o niewielkiej pojemności. Kolejną grupą produktów, która cieszy się w naszym sklepie sporym zainteresowaniem, są prostowniki polskiej firmy Stefpol. Największą popularnością mogą pochwalić się prostowniki:

 

 

Prostowniki tej marki posiadają znacznie bardziej zaawansowaną konstrukcję, co niestety odbija się na nieco wyższej cenie. Przekłada się to jednak również na lepszą jakość. W swoim czasie niezwykle popularnym prostownikiem w naszym sklepie internetowym i stacjonarnym była impulsowa ładowarka samochodowa marki C-Tec. Mowa tu o produkcie CTEK MXS 5.0 230V 5A Automatyczny Prostownik, który dedykowany jest do ładowania akumulatorów AGM, akumulatorów żelowych i klasycznych baterii kwasowo-ołowiowych.

 

Prostowniki samochodowe – opinie

Wszystkie prostowniki oferowane w naszym sklepie cieszą się dobrą opinią wśród naszych klientów. Zarówno produkty marki CarCommerce czy Stefpol, jak i Absaar czy C-Tek z powodzeniem spełniają swoje podstawowe zadanie. Potwierdzają to pozytywne opinie oraz wysokie oceny, pozostawione przez kupujących pod zamówionymi przez nich prostownikami. Oto niektóre z nich:

 

dobrze ładuje, widać, że porządne wykonanie, jestem zadowolony z zakupu.-wpis użytkownika Sławek po zakupieniu CarCommerce Prostownik 4A 12V Ładowarka do Akumulatora

 

Bardzo dobry, sprawdził się ostatniej zimy wielokrotnie.- zdanie klienta Tymek na temat Stefpol Prostownik EST-304 9A 12V

 

Bardzo dobra jakość w bardzo fajnych pieniądzach!- opinia użytkownika Piotr o produkcie Stefpol Prostownik EST W300 4A 12V

Polecane artykuły
Sposób na skuteczny rozruch silników Diesla w zimie
04/02/2014

Olej napędowy w silnikach Diesla potrafi przyspożyć wielu problemów. Powodem tego jest tendencja popularnego ON do...więcej

Jak wybrać dobry prostownik samochodowy ??
13/02/2014

Prostownik samochodowy to akcesorium motoryzacyjne o którym najczęściej przypominamy sobie w zimie. Gdy przychodzą...więcej

Awaryjne odpalanie samochodu ? jakie kable rozruchowe kupi
06/06/2014

Kable rozruchowe, czyli kawałek izolowanego kabla miedzianego, który czasem może uratować nam życie. Jeszcze na...więcej

Inni producenci

       
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
poniedziałek, 17 Styczeń 2022Komentarze: 2

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej
Ceramizery i moto doktory, czyli dodatki do oleju silnikowego
piątek, 14 Styczeń 2022Komentarze: 3

Coraz surowsze normy emisji spalin, downsizing silników, a także natężony ruch na drogach miast, stawiają przed silnikiem samochodu coraz trudniejsze zadania. Oleje silnikowe już dawno przestały być jedynie środkiem smarnym, stając się wielozadaniowym środkiem chroniącym jednostkę napędową. Niestety, w skrajnych warunkach użytkowania, nawet najlepszy olej nie radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. To właśnie w tym celu powstały dodatki do oleju silnikowego. Czym są? Do czego służą? Jakie są ich zadania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Ewelina A.

Szybki czas realizacji, dywaniki spełniły oczekiwania.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 04 Styczeń 2022

Marcin Renault Megane 3 1.6 110km

Wszystko na tak. Jestem zadowolony a samochód tym bardziej.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Poniedziałek, 03 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl