Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Akcesoria >
- Pasy Transportowe
< Powrót do: Akcesoria
Taśma transportowa do zabezpieczenia i mocowania ładunku
Co to jest pas transportowy?
Pasy mocujące (np. Pas Transportowy z napinaczem 1 T 6 m) to jedne z najpopularniejszych akcesoriów dedykowanych do mocowania ładunków w transporcie kołowym. Wykonane są z poliestru, poliamidu lub polipropylenu, według ściśle określonych norm europejskich. Dostępne w różnych długościach, mogą posiadać różną wytrzymałość. Do najpopularniejszych tonaży pasów możemy zaliczyć wagi 500 kg, 1 tona, 2 tony i 5 ton. Pasy tego typu mają wysokie właściwości wytrzymałościowe. Przy ich pomocy z powodzeniem przewieziemy ładunki w samochodzie dostawczym, na lawecie, przyczepie, na naczepie ciągnika siodłowego (TIRa) i wielu innych.
Etykieta pasa transportowego. O czym informuje?
Etykieta pasów transportowych zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące jego parametrów. Wśród nich znajdziemy:
-
Dopuszczalne obciążenie — oznaczone literami LC (lashing capacity) - czyli najwyższą możliwą siłę, na którą pas może być narażony w przypadku naciągu po linii prostej.
-
Nominalną siłę ręczną — SHF (standard hand force) - czyli maksymalną siłę, z jaką może zostać użyta do napięcia napinacza ręcznego.
-
Nominalną siłę napięcia — STF (Standard tension force) - czyli siłę, z którą zabezpieczany ładunek zostanie dociągnięty do podłoża, na którym będzie transportowany.
-
Długości pasa określone osobno na dwóch jego częściach (pas i napinacz).
Przy opisywaniu tych wielkości warto zaznaczyć, że wartość 1 daN jest równoważna 1 kg. Prócz wypisanych na etykiecie parametrów, bardzo istotny jest również jej kolor. Informuje on o tym, z jakiego materiału wykonany jest pas, a dokładniej jego taśma. Kolor ten informuje również o jego odporności na różne substancje chemiczne, a także wyznacza zakres jego temperatury pracy. Kolory etykiety oznaczają zatem kolejno:
-
Niebieski — oznacza pas wykonany z poliestru (PES) o zakresie temperatury pracy od -40 do 100 stopni Celsjusza. Pasy tego typu odporne są na działanie kwasów mineralnych. Ulegają one działaniu ługów (np. Pas Transportowy z napinaczem 500 kg 6m)
-
Zielony — oznacza pas wykonany z poliamidu (PA) o zakresie temperatury pracy -40 do 100 stopni Celsjusza. Pasy tego typu odporne są na alkalia. Ulegają jednak działaniu kwasów mineralnych.
-
Brązowy — oznacza pas wykonany z polipropylenu (PP). Zakres jego temperatury pracy wynosi od -40 do 80 stopni Celsjusza. Pasy tego typu są w niewielkim stopniu podane na ługów i kwasów.
Jakie normy powinien spełniać pas transportowy?
Dla całej Unii Europejskiej ustalona jest jedna norma, według której powinny zostać wyprodukowane wszelkie pasy transportowe z włókien sztucznych. Ustala ona również ich wymogi bezpieczeństwa i jakości. Wszystkie te zasady reguluje norma EN-12195-2, w Polsce oznaczona jako PN-EN 12195-2. Certyfikacja ta powinna znajdować się na etykiecie każdego pasa transportowego użytkowanego na terenie Unii Europejskiej.
Najczęściej wybierane pasy transportowe w sklepie motochemia.pl
Oferta pasów transportowych w sklepie motochemia.pl obejmuje pasy o wytrzymałościach 500 kg, 1000 kg, 2000 kg oraz 5000 kg. Pasy te dostępne są również w różnych długościach. Do najpopularniejszych pasów tego typu zaliczyć możemy:
Popularność pasów dedykowanych do mocowania transportowanych towarów możemy również rozpatrzyć na podstawie tonaż, czyli maksymalną wytrzymałość tych pasów. Do najczęściej wybieranych pasów w oparciu o te wytyczne zaliczymy:
-
Pasy 5T:
-
Pasy 0,5T:
-
Pasy 1T:
-
Pasy 2T:
Poszczególne pasy zostały ułożone analogicznie od tych najczęściej kupowanych, do tych najmniej popularnych.
Opinie na temat pasów transportowych
Pasy transportowe to akcesoria, które cieszą się dobrą opinią wśród jego użytkowników. Wynika to przede wszystkim z ich sprawnego i poprawnego działania, a także niezawodności. Jest to zasługą norm i homologacji, które takie pasy muszą spełniać na terenie całej unii europejskiej. Gwarantuje to nie tylko zadowolenie wśród klientów, ale zapewnia również bezpieczeństwo przewożenia ładunku i bezpieczeństwa na drodze. Dobre właściwości tego typu pasów potwierdzają również nasi klienci, którzy pozostawili dobre oceny pod zakupionymi przez nich produktami. Oto kilka z nich:
Podwiązuje zamykające się drzwi w firmie, dzięki haczykom niczego nie trzeba wiązać – opinia klienta Sławek o zastosowaniu Unitec Guma do mocowania bagażu 80cm Linka z hakami
Bardzo wytrzymały pas transportowy u mnie w stałym użytku, kupiłem już kolejną sztukę – wpis użytkownika Filip na temat Pas Transportowy z napinaczem 5T 8M Mocujący do ładunku pasy transportowe
Dobrze trzyma i jest wytrzymały POLECAM – zdanie użytkownika Marek po zakupieniu Pas Transportowy z napinaczem 500kg 4M Mocujący do ładunku pasy transportowe
Holowanie samochodu nie należy do doświadczeń przyjemnych. Ani dla kierowcy samochodu holowanego, ani holującego....więcej
Samochodowe podróże wiążą się niekiedy z koniecznością przewożenia bagażu. Do tego zresztą został...więcej
W latach 80 ubiegłego stulecia tankowanie paliwa do kanistrów samochodowych było niezwykle popularne ze względu na...więcej
Pompa paliwa jest jednym z najważniejszych elementów układu zasilania paliwem aut spalinowych. Dotyczy to nie tylko samochodów z silnikiem benzynowym, ale także aut z silnikiem Diesla. To podzespół, który "napędza" paliwo, tak aby mogło ono bezpiecznie dotrzeć z baku paliwa, bezpośrednio do jednostki napędowej. Nierzadko pompa paliwowa musi zatem przetransportować benzynę lub olej napędowy przez długość całego samochodu. Takie działanie wymaga od tego niepozornego urządzenia wyjątkowej wydajności i skuteczności. Nic więc dziwnego, że nawet niewielka awaria tego elementu potrafi przysporzyć znacznych problemów w użytkowaniu pojazdu. W skrajnych wypadkach uszkodzona pompa paliwa może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia auta. Jakie są objawy awarii pompy paliwa? Za co dokładnie ona odpowiada? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule blogowym.
Czytaj więcejJeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejnajniższe jakie znalazłem
bardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, ogólnie rewelacja
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl