Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Akcesoria  > 
  3. Pasy Transportowe

< Powrót do: Akcesoria

Taśma transportowa do zabezpieczenia i mocowania ładunku

Niemal każdy kierowca zawodowy, który zajmuje się transportem towarów, zna specjalistyczne pasy zabezpieczające dedykowane do mocowania ładunków. Akcesoria tego typu wytwarzane są według ściśle określonych norm europejskich, które zapewniają bezpieczeństwo nie tylko transportowanym po drogach ładunkom, ale również innym uczestnikom ruchu. Pasy transportowe dostępne na rynku mogą się różnić od siebie w zależności od długości, wytrzymałości oraz materiału, z którego zostały wykonane. Wszystkie informacje na ten temat, dostępne są na ich etykiecie.

Szukasz pasów transportowych z normą EN-12195-2? Zastanawiasz się gdzie kupić odpowiedni pas zabezpieczający do mocowania ładunku? Sprawdź naszą ofertę atestowanych pasów transportowych!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Promocja
Elastyczna guma do zamocowania bagazu

Producent: Unitec

 

Dostawa od: 13.50zł

4.19złCena: 5.34zł

Promocja
Pas Transportowy 500kg 4m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

11.70złCena: 10.19zł

Promocja
Pas Transportowy 2T 6m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

27.00złCena: 26.19zł

Promocja
Pas Transportowy 5T 8m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

43.39złCena: 42.09zł

Promocja
Pas Transportowy 5T 6m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

41.50złCena: 40.26zł

Promocja
Pas Transportowy 5T 10m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

47.90złCena: 46.46zł

Promocja
Pas Transportowy 5T 12m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

51.91złCena: 50.34zł

Promocja
Pas Transportowy 5T 4m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

36.95złCena: 30.75zł

Promocja
Pas Transportowy 500kg 6m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

13.39złCena: 12.99zł

Promocja
Pas Transportowy 2T 8m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

31.80złCena: 30.84zł

Promocja
Pas Transportowy 1T 8m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

19.95złCena: 19.35zł

Promocja
Pas Transportowy 500kg 8m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

14.94złCena: 14.50zł

Promocja
Pas Transportowy 1T 4m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

16.95złCena: 16.44zł

Promocja
Pas Transportowy 1T 6m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

17.00złCena: 16.49zł

Promocja
Pas Transportowy 2T 4m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

22.90złCena: 22.21zł

Promocja
Pas Transportowy 5T 14m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

55.40złCena: 53.74zł

Promocja
Pas Transportowy do lawety 5T 2.6 m

Producent: Git

 

Dostawa od: 13.50zł

44.00złCena: 36.85zł


(18 znalezionych)


Pasy Transportowe do zabezpieczenia i mocowania ładunku - opis kategorii

Co to jest pas transportowy?

Pasy mocujące (np. Pas Transportowy z napinaczem 1 T 6 m) to jedne z najpopularniejszych akcesoriów dedykowanych do mocowania ładunków w transporcie kołowym. Wykonane są z poliestru, poliamidu lub polipropylenu, według ściśle określonych norm europejskich. Dostępne w różnych długościach, mogą posiadać różną wytrzymałość. Do najpopularniejszych tonaży pasów możemy zaliczyć wagi 500 kg, 1 tona, 2 tony i 5 ton. Pasy tego typu mają wysokie właściwości wytrzymałościowe. Przy ich pomocy z powodzeniem przewieziemy ładunki w samochodzie dostawczym, na lawecie, przyczepie, na naczepie ciągnika siodłowego (TIRa) i wielu innych.

 

Etykieta pasa transportowego. O czym informuje?

Etykieta pasów transportowych zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące jego parametrów. Wśród nich znajdziemy:

 

  • Dopuszczalne obciążenie — oznaczone literami LC (lashing capacity) - czyli najwyższą możliwą siłę, na którą pas może być narażony w przypadku naciągu po linii prostej.

  • Nominalną siłę ręczną — SHF (standard hand force) - czyli maksymalną siłę, z jaką może zostać użyta do napięcia napinacza ręcznego.

  • Nominalną siłę napięcia — STF (Standard tension force) - czyli siłę, z którą zabezpieczany ładunek zostanie dociągnięty do podłoża, na którym będzie transportowany.

  • Długości pasa określone osobno na dwóch jego częściach (pas i napinacz).

 

Przy opisywaniu tych wielkości warto zaznaczyć, że wartość 1 daN jest równoważna 1 kg. Prócz wypisanych na etykiecie parametrów, bardzo istotny jest również jej kolor. Informuje on o tym, z jakiego materiału wykonany jest pas, a dokładniej jego taśma. Kolor ten informuje również o jego odporności na różne substancje chemiczne, a także wyznacza zakres jego temperatury pracy. Kolory etykiety oznaczają zatem kolejno:

 

  • Niebieski — oznacza pas wykonany z poliestru (PES) o zakresie temperatury pracy od -40 do 100 stopni Celsjusza. Pasy tego typu odporne są na działanie kwasów mineralnych. Ulegają one działaniu ługów (np. Pas Transportowy z napinaczem 500 kg 6m)

  • Zielony — oznacza pas wykonany z poliamidu (PA) o zakresie temperatury pracy -40 do 100 stopni Celsjusza. Pasy tego typu odporne są na alkalia. Ulegają jednak działaniu kwasów mineralnych.

  • Brązowy — oznacza pas wykonany z polipropylenu (PP). Zakres jego temperatury pracy wynosi od -40 do 80 stopni Celsjusza. Pasy tego typu są w niewielkim stopniu podane na ługów i kwasów.

 

Jakie normy powinien spełniać pas transportowy?

Dla całej Unii Europejskiej ustalona jest jedna norma, według której powinny zostać wyprodukowane wszelkie pasy transportowe z włókien sztucznych. Ustala ona również ich wymogi bezpieczeństwa i jakości. Wszystkie te zasady reguluje norma EN-12195-2, w Polsce oznaczona jako PN-EN 12195-2. Certyfikacja ta powinna znajdować się na etykiecie każdego pasa transportowego użytkowanego na terenie Unii Europejskiej.

 

Najczęściej wybierane pasy transportowe w sklepie motochemia.pl

Oferta pasów transportowych w sklepie motochemia.pl obejmuje pasy o wytrzymałościach 500 kg, 1000 kg, 2000 kg oraz 5000 kg. Pasy te dostępne są również w różnych długościach. Do najpopularniejszych pasów tego typu zaliczyć możemy:

 

 

Popularność pasów dedykowanych do mocowania transportowanych towarów możemy również rozpatrzyć na podstawie tonaż, czyli maksymalną wytrzymałość tych pasów. Do najczęściej wybieranych pasów w oparciu o te wytyczne zaliczymy:

 

 

 

 

 

Poszczególne pasy zostały ułożone analogicznie od tych najczęściej kupowanych, do tych najmniej popularnych.

 

Opinie na temat pasów transportowych

Pasy transportowe to akcesoria, które cieszą się dobrą opinią wśród jego użytkowników. Wynika to przede wszystkim z ich sprawnego i poprawnego działania, a także niezawodności. Jest to zasługą norm i homologacji, które takie pasy muszą spełniać na terenie całej unii europejskiej. Gwarantuje to nie tylko zadowolenie wśród klientów, ale zapewnia również bezpieczeństwo przewożenia ładunku i bezpieczeństwa na drodze. Dobre właściwości tego typu pasów potwierdzają również nasi klienci, którzy pozostawili dobre oceny pod zakupionymi przez nich produktami. Oto kilka z nich:

 

Podwiązuje zamykające się drzwi w firmie, dzięki haczykom niczego nie trzeba wiązać – opinia klienta Sławek o zastosowaniu Unitec Guma do mocowania bagażu 80cm Linka z hakami

 

Bardzo wytrzymały pas transportowy u mnie w stałym użytku, kupiłem już kolejną sztukę – wpis użytkownika Filip na temat Pas Transportowy z napinaczem 5T 8M Mocujący do ładunku pasy transportowe

 

Dobrze trzyma i jest wytrzymały POLECAM – zdanie użytkownika Marek po zakupieniu Pas Transportowy z napinaczem 500kg 4M Mocujący do ładunku pasy transportowe

Polecane artykuły
Holowanie samochodu - czym się kierować przy wyborze linki
20/06/2014

Holowanie samochodu nie należy do doświadczeń przyjemnych. Ani dla kierowcy samochodu holowanego, ani holującego....więcej

Czym zabezpieczyć przewożony w samochodzie bagaż?
24/07/2014

Samochodowe podróże wiążą się niekiedy z koniecznością przewożenia bagażu. Do tego zresztą został...więcej

Jak bezpiecznie przewozić paliwo w kanistrze samochodowym?
03/10/2014

W latach 80 ubiegłego stulecia tankowanie paliwa do kanistrów samochodowych było niezwykle popularne ze względu na...więcej

Inni producenci

   
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Klucz dynamometryczny, niezbędnik mechanika i majsterkowicza
wtorek, 25 Styczeń 2022Komentarze: 3

Według wielu entuzjastów motoryzacji każdy kierowca powinien posiadać swoją własną skrzynkę narzędziową. Nawet podstawowe narzędzia takie jak wkrętaki, kombinerki czy zestawy płaskich kluczy w pewnych sytuacjach potrafią być nieocenione. Wiedzą o tym przede wszystkim garażowi majsterkowicze oraz mechanicy. Bardzo często, jako jedno z obowiązkowych narzędzi do napraw, podają oni klucz dynamometryczny. Ten szczególny typ klucza jest niezbędny do przeprowadzenia nie tylko napraw, ale również rutynowych czynności, takich jak, chociażby dokręcenie koła. Czym dokładnie jest klucz dynamometryczny? Gdzie należy go używać?

Czytaj więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
wtorek, 25 Styczeń 2022Komentarze: 5

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Andrzej

Fajny przyjemny aromat w aucie

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Piątek, 21 Styczeń 2022

Zibi

Mogłem zrealizowac całe zamówienie potrzebnych towarów w jednym...

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 18 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl