Jesteś tutaj:  
Akcesoria  > 
Linki holownicze

Liny i sznury do holowania samochodów


Lista od 1 do 6 (6 znalezionych)
Strona:  1 

Ekspert Poleca

Parciana lina holownicza z hakami o uciągu 3 ton i długości 4 metrów z hakami mocującymi. Producentem jest polska firma Godmar, która mocno stawia na jakość produktu. Jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu w krajach Uni Europejskiej, w tym Słowacji. W Polsce linka holownicza nie jest obowiązkowa, jednak zawsze warto mieć ją w bagażniku na wypadek awarii swojego samochodu


Lista od 1 do 6 (6 znalezionych)
Strona:  1 

Linki holownicze do holowania samochodów - opis kategorii

Awaria samochodu nie zawsze musi oznaczać wzywanie drogiej lawety, aby zawiozła nasze auto do serwisu. Wśród akcesoriów samochodowych jest pozycja pod nazwą linki holownicze. Dzięki nim znajomy lub ktoś z rodziny,  kto aktualnie dysponuje sprawnym samochodem może wziąć Cię na hol. Nalzeży pamiętać, że jego samochód oraz Twój musi mieć sprawne hamulce. Holowanie zazwyczaj odbywa się na tzw. holu miękkim czyli przy użyciu linki sztywnej plecionej lub elastycznej. Odległość między holowanym, a holującym pojazdem musi być nie mniejsza niż 4 metry i nie większa niż 6 metrów. Dodatkowo samochód holowany musi mieć umieszczony z tyłu trójkąt ostrzegawczy - najlepiej odblaskowy. Nie wolno jednak używać świateł ostrzegawczych ani w pojeździe holowanym, ani holującym. Ze względu na konieczność zachowania odległości 4-6 metrów zazwyczaj dostępna na rynku oraz allegro linka holownicza ma długość 4 metrów bieżących. Wtedy zachowujemy przepisową długość liny holowniczej. Gdy samochody się holują napręża się ona, co pozwala na zachowanie przepisowej odległości. Ważnym aspektem jest uciąg (tonaż) linki. Dla samochodów osobowych wystarczy się zaopatrzyć w linkę o wytrzymałości 2-3 ton. Możemy spotkać się również z liną holowniczą elastyczną, która przy hamowaniu pojazdu holującego automatycznie się skraca, co pozwala zapobiec ewentualnemu zaplątaniu się. Trudno ocenić jaka linka jest najlepsza, bo takie sznury holownicze są jednak mniej wytrzymałe i przez to rzadziej stosowane. Dla własnej wygody warto poszukać linek z hakiem po obydwu stronach sznura. Pozwalją one na szybkie zapięcie linki holowniczej. Rzadko decydujemy się na linki stalowe, bo chociaż bardziej wytrzymałe to istnieje ryzyko porysowania samochodu.

Newsy

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

05/04/2017

Często widząc wyjątkowo czysty samochód na ulicy, potocznie mówimy, że wygląda jak z s...więcej

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

23/03/2017

 ''Plastelina'' do czyszczenia lakieru   Proces glinkowania to bardzo ważny etap, kt&oac...więcej

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

29/01/2017

Wyraz hydrofobowość pochodzi od greckiego słowa hudrophobía, a dokładnie ''hydro'' – wo...więcej

Zobacz wszystkie newsy

Ostatnie opinie

Średnia ocena Klientów: 4.9 na 5   Liczba ocen: 2978

Wszystko w porządku.

Szybka realizacja zamówienia. Polecam.

Bardzo jestem zadowolony z usług tego sklepu oby współpraca dalej tak...


Certyfikaty

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2018 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software