Infolinia czynna:
Pon-pt: 8:00 - 18:00 Sob: 9:00 - 14:00
Mój koszyk
Pusty
wybierz pojazd
szukaj także w numerach OEM
wybierz pojazd

Jesteś tutaj:  
 1. Strona główna  > 
 2. Akcesoria  > 
 3. Kamizelki

» Powrót do Akcesoria

Kategorie  Producenci  Filtry  


Ceny  


Kamizelki ostrzegawcze i opaski odblaskowe, samochodowe

Kamizelka samochodowa stanowi kluczową pozycję na liście wyposażenia w każdym pojeździe. To znakomite rozwiązanie, które w wielu sytuacjach może nawet uratować nam życie. Kiedy na drodze dojdzie do wypadku zazwyczaj musimy opuścić pojazd. Powinniśmy wtedy mieć na sobie właśnie ten element ubioru. Kamizelka odblaskowa do samochodu pozwala innym kierowcom bez problemu nas dostrzec. Nawet wtedy, gdy inni jadą z bardzo wysoką prędkością. Dzięki odblaskowi kamizelki pozostali uczestnicy ruchu będą mogli odpowiednio wcześnie wyhamować. Zwiększy to zarówno ich, jak i nasze bezpieczeństwo. Kamizelki drogowe ostrzegawcze są tworzone nie tylko z myślą o kierowcach. Producenci myślą również o pasażerach. Gdy często podróżujemy z najmłodszymi, warto wyposażyć się również w ubrania ochronne dla najmłodszych. To nie tylko element wyposażenia auta. Z kamizelek odblaskowych do auta korzystają również rowerzyści i motocykliści. W naszej ofercie znajdują się akcesoria ostrzegawcze renomowanych producentów takich jak CarCommerce. Najczęściej wybierana jest kamizelka odblaskowa żółta oraz kamizelka ostrzegawcza pomarańczowa.Lista od 1 do 5 (5 znalezionych)Zielona Opaska Odblaskowa na Noge

CarCommerce Opaska Odblaskowa Samozaciskowa Zielona 34x3cm


Car Commerce2.71zł

dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł

Kamizelka Odblaskowa dla Dziecka Przez Glowe Seledynowa

CarCommerce Kamizelka Odblaskowa Ostrzegawcza dla Dziecka Żółta Seledynowa


Car Commerce6.90zł

dostajesz punktów: 3

Dostawa od: 13.50zł

Pomaranczowa Opaska Odblaskowa

CarCommerce Opaska Odblaskowa Samozaciskowa Pomarańczowa 34x3cm


Car Commerce2.71zł

dostajesz punktów: 1

Dostawa od: 13.50zł


Lista od 1 do 5 (5 znalezionych)


Kamizelki odblaskowe, samochodowe - opis kategorii


Kamizelki odblaskowe dla dorosłych i dla dzieci.

W życiu kierowcy niejednokrotnie zdarzy się awaria samochodu. Może mieć postać przebitej opony lub unieruchomienia silnika. Sytuacja taka wymaga zatrzymania się na jezdni lub w jej pobliżu. Najczęściej wtedy jest konieczność wyjścia poza auto, nieraz na drodze szybkiego ruchu lub autostradzie. Aby samemu czuć się bezpiecznie i nie narazić się na potrącenie przez innych uczestników ruchu, niezbędne jest ubranie się w dobrą kamizelkę odblaskową. Głównym zadaniem kamizelek odblaskowych samochodowych jest zwiększenie naszej widoczności na trasie. Dlatego musimy zaopatrzyć się w rozwiązania o kolorystyce, która od razu zwróci uwagę innych kierowców. Większość akcesoriów tego rodzaju ma kolor pomarańczowy, żółty albo seledynowy. To barwy rzadko spotykane w naturze. Dzięki temu nasze oczy są na nie bardziej wyczulone. Kamizelka odblaskowa do samochodu powinna być także wygodna. Jej zakładanie najczęściej odbywa się w stresie, dlatego należy mieć jak największy rozmiar. Dzięki temu ubranie się w kamizelkę będzie szybkie i bezproblemowe. W Polsce działa kilku topowych producentów kamizelek, którzy dostarczają rozwiązania najwyższej jakości. Warto tutaj wyróżnić firmy takie jak CarCommerce oraz Godmar.

 

Jakie normy powinny spełniać kamizelki odblaskowe?

Kupując kamizelkę odblaskową, należy pamiętać o tym, by była zgodna z określonymi normami. W tym przypadku mowa o oznaczeniu EN 471:2003. To unijny standard dotyczący odzieży ostrzegawczej. Pozwala on jednoznacznie stwierdzić, czy dana kamizelka drogowa rzeczywiście zapewnia odpowiednią widoczność. Kamizelki odblaskowe ze sklepu Motochemia.pl zostały wykonane z zachowaniem najwyższych standardów. Dzięki temu zapewniają pełnię bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i pozostałym uczestnikom ruchu. Warto podkreślić także grubość tkaniny – przywiązujemy ogromną wagę do jakości materiałów. Wszystko to zapewnia satysfakcję klientów, jednocześnie gwarantując wysokie bezpieczeństwo i najwyższej klasy trwałość. Stawiamy na jakość, wytrzymałość i wieloletnie użytkowanie bez najmniejszych trudności.

 

Kamizelki odblaskowe dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

W naszym sklepie znajdują się nie tylko kamizelki odblaskowe dla dorosłych. Oferujemy także kamizelki dla najmłodszych pasażerów. Kamizelki odblaskowe dla dzieci to produkty, które cechuje podwyższona trwałość i niewielkie gabaryty. Są również idealnie dopasowane do postury dziecka. Wyróżnia je także znakomita odblaskowość. Bezpieczeństwo dziecka jest bardzo ważne – bierzemy do serca tę zasadę. Polecamy także kamizelki dla młodych rowerzystów w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Kamizelki ostrzegawcze dla rowerzystów oraz motocyklistów.

Dbanie o własne bezpieczeństwo powinno być domeną wszystkich. Nie tylko właścicieli samochodów, którzy znaleźli się w sytuacji awaryjnej. Równie mocno lub nawet bardziej narażeni na niebezpieczeństwo są inni uczestnicy ruchu drogowego. Mowa tu o rowerzystach oraz motocyklistach. Nie zawsze bywają tak dobrze widoczni, jak może im się wydawać. Jazda w jaskrawej odblaskowej kamizelce może znacząco poprawić bezpieczeństwo kierowcy jednośladu. Dzięki takiemu ubraniu są bardzo dobrze widoczni na drodze.

 

Kolory kamizelek ostrzegawczych do auta – pomarańczowe, zielone oraz żółte.

Celem akcesorii ostrzegawczych jest zapewnienie nam bezpieczeństwa. Aby spełniały one swe zadanie, muszą się wyróżniać.Muszą być doskonale widoczne z dużej odległości. Dlatego kamizelki oraz opaski produkowane są w dwóch – bez wątpienia odznaczających się – kolorach:

 

 

Obydwa rodzaje posiadają również specjalne odblaskowe pasy, które nocą z daleka odbijają światło. Kamizelka ostrzegawcza sprawi, że każdy kierowca z daleka i na czas Cię dostrzeże.

 

Kamizelki odblaskowe a przepisy ruchu drogowego na świecie.

Jak to mówią co kraj to obyczaj. Co jednak zrobić, kiedy wybieramy się w podróż i nie wiemy, czy kamizelki odblaskowe dla dorosłych są obowiązkowe? Zanim udamy się w podróż, warto zaznajomić się z przepisami ruchu drogowego. Przepisy te są różne w zależności od jurysdykcji, jakiej podlega dany kraj.

 

Czy kamizelka odblaskowa jest obowiązkowa w samochodzie na polskich drogach?

 

Jeżeli chodzi o przepisy ruchu drogowego, to w Polsce posiadanie kamizelek odblaskowych w samochodach osobowych nie jest obowiązkowe. Nie zmienia to faktu, że warto dbać o swoje i innych bezpieczeństwo. Dlatego kamizelka do samochodu powinna być traktowana jako podstawowe wyposażenie każdego auta. Inaczej wygląda ta kwestia w przypadku grup zawodowych podwyższonego ryzyka . Kamizelkę ostrzegawczą muszą mieć kierowcy przewożący materiały niebezpieczne oraz osoby pracujące przy robotach drogowych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat obowiązku posiadania kamizelek? Przeczytaj nasz artykuł: Czy kamizelka ostrzegawcza jest obowiązkowa w samochodzie?

 

Obowiązek posiadania kamizelki odblaskowej w innych krajach Europy

 

Polska graniczy z wieloma państwami, dlatego wyjazdy za granicę wcale nie należą do rzadkości. W europejskich państwach kwestia obowiązku posiadania kamizelki wygląda nieco inaczej niż u nas. Kamizelki ostrzegawcze są bowiem wymagane w takich krajach jak:

 

 • Węgry

 • Francja

 • Austria

 • Hiszpania

 • Belgia

 • Włochy

 • Norwegia

 • Chorwacja

 • Słowenia

 • Portugalia

 • Finlandia

 • Rumunia

 • Luksemburg

 

W Czechach i Niemczech obowiązek posiadania kamizelki mają kierowcy ciężarówek, autobusów oraz aut służbowych. Na Słowacji kamizelka musi być koloru pomarańczowego. Dlaczego? Dlatego, ponieważ seledynowa kamizelka jest zarezerwowana dla służb drogowych.

 

Ile trzeba mieć kamizelek odblaskowych w samochodzie?

 

Chociaż w naszym kraju kamizelka nie jest wyposażeniem obowiązkowym, należy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów pojazdu. Tego rodzaju akcesoria ostrzegawcze powinny znajdować się pod ręką. Powinno ich być w samochodzie tyle, żeby każdy pasażer oraz kierowca w przypadku opuszczenia samochodu na drodze miał swoją.

 

Opaski odblaskowe dla pieszych

Piesi poruszający się nocą w terenie niezabudowanym mają obowiązek noszenia na sobie elementu odblaskowego. Taki element garderoby przekłada się na znaczący wzrost bezpieczeństwa pieszego. Kamizelka ostrzegawcza lub opaska odblaskowa przyda się także w warunkach ograniczonej widoczności. Takie warunki panują zimą oraz podczas opadów deszczu bądź śniegu. W naszej ofercie posiadamy opaski typu żmijka. Są to opaski samo zaciskające się na ręce, nodze, lub w elementach garderoby. Do wyboru są różne kolory:

 

 

Gdzie kupić kamizelkę odblaskową lub opaski odblaskowe?

Myślisz kamizelki odblaskowe Kraków? Jeśli tak to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Motochemia.pl to sklep, w którym można znaleźć tysiące wysokiej klasy produktów. Nasz asortyment obejmuje zarówno opaski odblaskowe żółte, srebrne oraz pomarańczowe, jak i kamizelki odblaskowe. Przedstawiamy opinie zadowolonych klientów o sprzedawanych przez nas produktach:

 

 

Śmiesznie niska cena, a dziecko zachwycone, widać go z daleka, polecam dla bezpieczeństwa - opinia użytkownika Mamuśka na temat kamizelki CarCommerce Kamizelka Odblaskowa Ostrzegawcza dla Dziecka Żółta Seledynowa

 

Przydala mi sie na wyjazd na Słowację, na szczęście kontrola nas ominęła, ale i tak byłem spokojny :) - wpis użytkownika marek na po zakupieniu produktu Kamizelka Odblaskowa Ostrzegawcza Pomarańczowa norma UE DIN 471

 

Zakupiłem parę sztuk dla siebie i rodziny. Taniej niż w supermarkecie, wykonane porządnie. + - zdanie klienta pronin o zakupionych odblaskach CarCommerce Opaska Odblaskowa Samozaciskowa Zielona 34x3cm

 

Jakie inne akcesoria, które warto mieć w swoim samochodzie.

Awaryjne sytuacje mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo, kiedy się zdarzą. Chcesz sprawnie poradzić sobie w każdych okolicznościach? W tym celu będziesz potrzebował również innych akcesoriów i elementów wyposażenia samochodu. Sklep Motochemia poleca motoryzacyjny niezbędnik kierowcy w postaci:

 

 

Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w kategorii akcesoriów samochodowych w naszym sklepie!

Polecane artykuły

Wypadek drogowy ? jak zachować się w kryzysowej sytuacji?

Wypadek drogowy ? jak zachować się w kryzysowej sytuacji?

21/01/2014

Każdy kierowca powinien wiedzieć, jak postępować w przypadku kolizji czy wypadku drogowego. Kiedy jednak dochodzi do taki... więcej

Czy kamizelka ostrzegawcza jest obowiązkowa w samochodzie??

Czy kamizelka ostrzegawcza jest obowiązkowa w samochodzie??

23/05/2014

Polskie prawo nie nakłada na kierowców obowiązku posiadania w pojazdach kamizelki odblaskowej. Brak też jakichkolwi... więcej

Czy apteczka samochodowa jest obowiązkowa?? Jaką wybrać??

Czy apteczka samochodowa jest obowiązkowa?? Jaką wybrać??

23/05/2014

Prawo polskie nie nakłada na kierowcę obowiązku posiadania apteczki samochodowej, dlatego większość kierowców w ... więcej

Inni producenci

   Porady i testy motoryzacyjne

Traffic Sign Recognition, czyli system rozpoznawania znaków.

Traffic Sign Recognition, czyli system rozpoznawania znaków.

28/12/2020

Ciągle rozwijająca się technologia w znacznym stopniu wpływa na elektroniczne wyposażenie naszy...więcej

Jak działa eCall, czyli system SOS dla kierowców.

Jak działa eCall, czyli system SOS dla kierowców.

20/01/2021

Coraz szybszy rozwój technologiczny z biegiem lat zaczął wywierać coraz większy wpływ na...więcej

Silnik HEMI - Historia, Konstrukcja, Wady i Zalety

Silnik HEMI - Historia, Konstrukcja, Wady i Zalety

18/01/2021

HEMI to jednostka napędowa owiana legendą oraz kultem podobnym do japońskich silników Wank...więcej

Zobacz wszystkie porady i testy

Ostatnie opinie w sklepie

Średnia ocena Klientów: 4.9 na 5   Liczba ocen: 3207

Szybko,tanio, profesjonalne ????????????

Bardzo dobry sklep. Polecam

Wszystko ok solidna firma polecam


Dodaj opinięPokaż wszystkie opinie

Certyfikaty MotochemiaPodane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2021 https://www.motochemia.pl