Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Akcesoria  > 
  3. Bezpieczniki

Bezpieczniki samochodowe, zestawy bezpieczników MINI, MIDI, MAXI do samochodu

Współczesne pojazdy wyposażone są w wiele innowacyjnych rozwiązań – np. wszelkiego typu instalacje elektryczne. Nie zawsze są one jednak niezawodne, bowiem wiele z nich powodować może przebicia lub przepięcia elektryczne. Aby instalacje umieszczone w samochodzie nie stanowiły zagrożenia dla urządzeń pokładowych, powszechnie stosuje się bezpieczniki samochodowe

Są to niewielkie elementy pełniące ogromną rolę – zabezpieczają dany obwód elektryczny, w tym jego „najsłabszy punkt”. W pojazdach wykorzystuje się kilka rodzajów bezpieczników – różnią się one między sobą poziomem natężeniem prądu jaki mogą przewodzić. Samochód posiada najczęściej kilkadziesiąt bezpieczników różnego rodzaju. Bezpiecznik samochodowy zabezpiecza instalację elektryczną przed możliwą awarią, którą jest przepięcie (skok napięcia) w danym obwodzie elektrycznym. Wówczas blaszka w bezpieczniku się przerywa, co nie pozwala, aby skok napięcia dotarł do odbiornika elektrycznego i spowodował jego uszkodzenie.

Oferujemy bogatą ofertę bezpieczników doskonałej jakości. Skupiamy się na dostarczaniu naszym Klientom produktów pochodzących od wiodących producentów. Szczególnie polecamy bezpieczniki płytkowe MIDI. Sprawdź dostępne rodzaje bezpieczników samochodowych – w tym bezpieczników szklanych – w naszym sklepie!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

SilverCars Bezpieczniki Szklane 10szt

Producent: SilverCars

Dostajesz punktów: 5

Dostawa od: 13.50zł

4.90zł


(5 znalezionych)


Bezpieczniki do samochodu - opis kategorii

Gdzie znajdują się bezpieczniki w aucie?

Skrzynka zawierająca bezpieczniki znajdować się może w dwóch miejscach – pod pokrywą silnika od strony kierowcy bądź pod deską rozdzielczą po jego lewej stronie. Nie powinno być problemu z jej znalezieniem, posiada ona charakterystyczny, prostokątny kształt. Jednak należy pamiętać, iż lokalizacja ta jest umowna, a bezpieczniki samochodowe znajdować się mogą w innym miejscu – wówczas należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączona do konkretnego modelu pojazdu.

 

Spalony bezpiecznik samochodowy

Bezpiecznik samochodowy spalić się może najczęściej w wyniku nieuwagi bądź niedbalstwa kierowcy – np. podczas podłączenia dodatkowego urządzenia do gniazda zapalniczki, radioodtwarzacza czy w momencie wymiany żarówki samochodowej. Ze względu na gęste rozmieszczenie bezpieczników w skrzynce, wyposażona jest ona bardzo często w dodatkowy element – plastikowe szczypczyki. Umożliwiają one szybkie i bezpieczne wyciągnięcie spalonego bezpiecznika.

W momencie zlokalizowania przepalonego bezpiecznika konieczna jest jego wymiana na identyczny pod względem budowy oraz natężenia prądu element. W sytuacji, gdy bezpiecznik do auta przepalił się z powodu chwilowego zwarcia – wymiana na nowy element powinna usunąć usterkę. Zdarzyć się może jednak, iż nowe urządzenie przepali się ponownie w szybkim odstępie czasu – oznaczać to może wówczas, iż problem nie został rozwiązany.

Pamiętajmy, iż nie należy stosować bezpieczników o wyższej wartości prądu, niż zalecana jest przez producenta samochodu. Wykorzystanie nieodpowiednich bezpieczników wiązać się może z ryzykiem uszkodzenia instalacji lub pożarem.

 

Jak sprawdzić czy bezpiecznik jest spalony?

Zanim zdecydujemy się na wymianę bezpiecznika, sprawdzić musimy, czy faktycznie doszło do jego przepalenia. Czynność ta nie powinna przysporzyć jednak żadnych problemów, bardzo łatwo jest odróżnić spalony bezpiecznik na tle działających prawidłowo. Nie wystarczy jednak otworzyć skrzynkę i spojrzeć w jej wnętrze – konieczne jest wypięcie bezpiecznika i dokładna jego ocena.

Kolorowa lub przezroczysta obudowa ułatwia rozpoznanie ewentualnej usterki. Po wyjęciu bezpiecznika przyjrzeć należy się cienkiemu drucikowi, znajdującemu się bezpośrednio w obudowie. Bezpiecznik do auta, który uległ uszkodzeniu, może mieć uszkodzony drucik – np. popękany lub przerwany. Dodatkowo zaniepokoić powinna nas obecność śladów sadzy.

 

Rodzaje bezpieczników samochodowych

Elektryczna instalacja samochodowa wyposażona jest w kilka rodzajów bezpieczników. W zależności od zastosowania oraz natężenia, które jest w stanie wstrzymać, wyróżnić możemy: bezpiecznik MINI, Bezpiecznik MIDI oraz MAXI. Klasyfikacja opiera się również na kształcie: bezpiecznik cylindryczny, płytkowy oraz szklano-rurkowy.

Rodzaje MINI oraz MIDI mają zastosowanie w układach, niezagrażających ogólnemu działaniu pojazdu. Bezpiecznik MAXI ma natomiast bezpośredni wpływ na pracę silnika.

 

Gdzie kupić bezpieczniki do auta?

Kierowca w bezpieczniki zaopatrzyć się może w naszym sklepie. Bogaty asortyment części tego typu umożliwia dobranie odpowiedniego rodzaju. Chcąc uniknąć ewentualnych problemów związanych z pojawieniem się usterki w czasie podróży, warto zaopatrzyć się w zestaw bezpieczników samochodowych, które umieszczone w schowku samochodowym zajmują niewiele miejsca. Wymiana bezpiecznika może uchronić nas przed brakiem możliwości kontynuacji jazdy, np. gdy spali się bezpiecznik odpowiadający za oświetlenie zewnętrzne auta.

Szukasz odpowiednich części do auta? Szczególnie polecamy Bezpieczniki samochodowe MINI Płytkowe Zestaw bezpieczników 10szt.

Polecane artykuły
Brak artykulów.
Inni producenci

     
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Klucz dynamometryczny, niezbędnik mechanika i majsterkowicza
wtorek, 25 Styczeń 2022Komentarze: 3

Według wielu entuzjastów motoryzacji każdy kierowca powinien posiadać swoją własną skrzynkę narzędziową. Nawet podstawowe narzędzia takie jak wkrętaki, kombinerki czy zestawy płaskich kluczy w pewnych sytuacjach potrafią być nieocenione. Wiedzą o tym przede wszystkim garażowi majsterkowicze oraz mechanicy. Bardzo często, jako jedno z obowiązkowych narzędzi do napraw, podają oni klucz dynamometryczny. Ten szczególny typ klucza jest niezbędny do przeprowadzenia nie tylko napraw, ale również rutynowych czynności, takich jak, chociażby dokręcenie koła. Czym dokładnie jest klucz dynamometryczny? Gdzie należy go używać?

Czytaj więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
wtorek, 25 Styczeń 2022Komentarze: 5

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Andrzej

Fajny przyjemny aromat w aucie

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Piątek, 21 Styczeń 2022

Zibi

Mogłem zrealizowac całe zamówienie potrzebnych towarów w jednym...

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 18 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl