Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe. Staramy się aby ten czas nie był dłuższy niż 24h.
Masz problem ze znalezieniem swojego samochodu???
Zapytaj konsultanta: 512 802 277 lub napisz [email protected]
- Strona główna >
- Akcesoria >
- Bezpieczniki
< Powrót do: Akcesoria
Bezpieczniki samochodowe, zestawy bezpieczników MINI, MIDI, MAXI do samochodu
Gdzie znajdują się bezpieczniki w aucie?
Skrzynka zawierająca bezpieczniki znajdować się może w dwóch miejscach – pod pokrywą silnika od strony kierowcy bądź pod deską rozdzielczą po jego lewej stronie. Nie powinno być problemu z jej znalezieniem, posiada ona charakterystyczny, prostokątny kształt. Jednak należy pamiętać, iż lokalizacja ta jest umowna, a bezpieczniki samochodowe znajdować się mogą w innym miejscu – wówczas należy zapoznać się z instrukcją obsługi dołączona do konkretnego modelu pojazdu.
Spalony bezpiecznik samochodowy
Bezpiecznik samochodowy spalić się może najczęściej w wyniku nieuwagi bądź niedbalstwa kierowcy – np. podczas podłączenia dodatkowego urządzenia do gniazda zapalniczki, radioodtwarzacza czy w momencie wymiany żarówki samochodowej. Ze względu na gęste rozmieszczenie bezpieczników w skrzynce, wyposażona jest ona bardzo często w dodatkowy element – plastikowe szczypczyki. Umożliwiają one szybkie i bezpieczne wyciągnięcie spalonego bezpiecznika.
W momencie zlokalizowania przepalonego bezpiecznika konieczna jest jego wymiana na identyczny pod względem budowy oraz natężenia prądu element. W sytuacji, gdy bezpiecznik do auta przepalił się z powodu chwilowego zwarcia – wymiana na nowy element powinna usunąć usterkę. Zdarzyć się może jednak, iż nowe urządzenie przepali się ponownie w szybkim odstępie czasu – oznaczać to może wówczas, iż problem nie został rozwiązany.
Pamiętajmy, iż nie należy stosować bezpieczników o wyższej wartości prądu, niż zalecana jest przez producenta samochodu. Wykorzystanie nieodpowiednich bezpieczników wiązać się może z ryzykiem uszkodzenia instalacji lub pożarem.
Jak sprawdzić czy bezpiecznik jest spalony?
Zanim zdecydujemy się na wymianę bezpiecznika, sprawdzić musimy, czy faktycznie doszło do jego przepalenia. Czynność ta nie powinna przysporzyć jednak żadnych problemów, bardzo łatwo jest odróżnić spalony bezpiecznik na tle działających prawidłowo. Nie wystarczy jednak otworzyć skrzynkę i spojrzeć w jej wnętrze – konieczne jest wypięcie bezpiecznika i dokładna jego ocena.
Kolorowa lub przezroczysta obudowa ułatwia rozpoznanie ewentualnej usterki. Po wyjęciu bezpiecznika przyjrzeć należy się cienkiemu drucikowi, znajdującemu się bezpośrednio w obudowie. Bezpiecznik do auta, który uległ uszkodzeniu, może mieć uszkodzony drucik – np. popękany lub przerwany. Dodatkowo zaniepokoić powinna nas obecność śladów sadzy.
Rodzaje bezpieczników samochodowych
Elektryczna instalacja samochodowa wyposażona jest w kilka rodzajów bezpieczników. W zależności od zastosowania oraz natężenia, które jest w stanie wstrzymać, wyróżnić możemy: bezpiecznik MINI, Bezpiecznik MIDI oraz MAXI. Klasyfikacja opiera się również na kształcie: bezpiecznik cylindryczny, płytkowy oraz szklano-rurkowy.
Rodzaje MINI oraz MIDI mają zastosowanie w układach, niezagrażających ogólnemu działaniu pojazdu. Bezpiecznik MAXI ma natomiast bezpośredni wpływ na pracę silnika.
Gdzie kupić bezpieczniki do auta?
Kierowca w bezpieczniki zaopatrzyć się może w naszym sklepie. Bogaty asortyment części tego typu umożliwia dobranie odpowiedniego rodzaju. Chcąc uniknąć ewentualnych problemów związanych z pojawieniem się usterki w czasie podróży, warto zaopatrzyć się w zestaw bezpieczników samochodowych, które umieszczone w schowku samochodowym zajmują niewiele miejsca. Wymiana bezpiecznika może uchronić nas przed brakiem możliwości kontynuacji jazdy, np. gdy spali się bezpiecznik odpowiadający za oświetlenie zewnętrzne auta.
Szukasz odpowiednich części do auta? Szczególnie polecamy Bezpieczniki samochodowe MINI Płytkowe Zestaw bezpieczników 10szt.
Pompa paliwa jest jednym z najważniejszych elementów układu zasilania paliwem aut spalinowych. Dotyczy to nie tylko samochodów z silnikiem benzynowym, ale także aut z silnikiem Diesla. To podzespół, który "napędza" paliwo, tak aby mogło ono bezpiecznie dotrzeć z baku paliwa, bezpośrednio do jednostki napędowej. Nierzadko pompa paliwowa musi zatem przetransportować benzynę lub olej napędowy przez długość całego samochodu. Takie działanie wymaga od tego niepozornego urządzenia wyjątkowej wydajności i skuteczności. Nic więc dziwnego, że nawet niewielka awaria tego elementu potrafi przysporzyć znacznych problemów w użytkowaniu pojazdu. W skrajnych wypadkach uszkodzona pompa paliwa może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia auta. Jakie są objawy awarii pompy paliwa? Za co dokładnie ona odpowiada? Na te oraz inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule blogowym.
Czytaj więcejJeszcze całkiem nie tak dawno czarny dym z rury wydechowej samochodu z silnikiem Diesla uważano za zjawisko normalne. W końcu Diesel musi dymić. Choć powiedzenie to przetrwało do dzisiejszych czasów w formie żartu, współczesne samochody z silnikami Diesla zaopatrzone w nowoczesne systemy katalityczne, tak naprawdę przestały generować za sobą kłęby czarnego dymu. Gdy jednak dym się pojawi lub - co gorsza - zacznie pojawiać się często podczas codziennej jazdy, może zwiastować awarię silnika lub jego osprzętu. Co zatem oznacza czarny dym z rury wydechowej Diesla? O Tym w dzisiejszym artykule!
Czytaj więcejnajniższe jakie znalazłem
bardzo dobry kontakt, szybka wysyłka, ogólnie rewelacja
DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>
Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Copyright © 2023 https://www.motochemia.pl