Jesteś tutaj:  
Akcesoria  > 
Akumulatory

Akumulatory do Auta Samochodowe


Lista od 1 do 19 (19 znalezionych)
Strona:  1 

Bosch Silver Akumulator 45Ah 400A P+

Akumulator Bosch Silver S3 12V 45Ah 400A P+


Bosch198.21zł
Dostawa odbiór osobisty

chwilowo niedostępny
Bosch Silver Akumulator 77Ah 780A P+

Akumulator Bosch Silver S5 12V 77Ah 780A P+


Bosch415.00zł
Dostawa odbiór osobisty

chwilowo niedostępny

Lista od 1 do 19 (19 znalezionych)
Strona:  1 

Akumulatory Samochodowe - opis kategorii

Akumulatory są jednym z podstawowych źródeł prądu występującym w samochodach osobowych, dostawczych, a nawet ciężarowych. Działające naprzemiennie z alternatorem, dostarczają odpowiednie napięcie do wszystkich urządzeń elektrycznych znajdujących się na wyposażeniu pojazdu. Napięcie to pobierane jest z akumulatora jednak tylko wtedy, gdy alternator znajduje się w spoczynku - a więc podczas postoju, kiedy to silnik jest wyłączony.
Najpopularniejszym (lecz nie jedynym) rodzajem baterii występującym w pojazdach spalinowych są akumulatory kwasowo-ołowiowe. Na ich budowę składa się plastikowa obudowa, w której zamknięte są elektrody ołowiowe, elektrody wykonane z tlenku ołowiu oraz roztwór wodnego kwasu siarkowego - który pełni w nim rolę elektrolitu. Zbudowane z 6 takich ogniw połączonych szeregowo, generują napięcie znamionowe wynoszące 12,6 V.
Kolejnym rodzajem baterii samochodowej są akumulatory żelowe. Są one bateriami o zwiększonej pojemności, w których zamiast klasycznego elektrolitu zastosowano mieszankę kwasu z krzemionką w formie żelu. Akumulatory te, w przeciwieństwie do ich kwasowych odpowiedników, wykazują się zwiększoną odpornością na uderzenia, wstrząsy oraz zmiany temperatur.
Podstawowe parametry które określają rodzaj i zastosowanie akumulatora podawane są w amperogodzinach (Ah) oraz amperach (A) i oznaczają one kolejno: pojemność oraz prąd rozruchowy.
Pojemność informuje nas o tym przez ile godzin akumulator będzie w stanie zapewnić prąd o natężeniu 1 ampera aż do momentu jego rozładowania. Prąd rozruchowy określa krótkotrwały i jednorazowy wydatek prądu, który akumulator jest w stanie wygenerować.
Innymi parametrami akumulatora są:

- Biegunowość (oznaczana jako P+, L+) - informująca po której stronie akumulatora znajduje się "plus";
- Napięcie (określone w Voltach (V));
- Rodzaj bieguna - mało kto wie, że klemy +/- różnią się od siebie średnicą;
- Wymiary;

Jak wcześniej wspomniałem, akumulatory dostarczają prąd do urządzeń elektrycznych pojazdu głównie na postoju, gdy silnik jest wyłączony. Oznacza to, że dostarczają go również do ważnego elementu układu rozruchowego, którym jest rozrusznik. Niestety, większość z nas przypomina sobie o tym dopiero w zimie, kiedy temperatura otoczenia spada poniżej zera, a wydajność akumulatora zmniejsza się.
Wtedy też łatwo napotkać na trudności z rozruchem jednostki napędowej, która może doprowadzić do całkowitego rozładowania baterii. W tym wypadku warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie kable rozruchowe - które wspomogą rozruch zmęczonego akumulatora, a także w prostownik dzięki któremu naładujemy wyczerpaną baterię.

Newsy

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

Słowniczek Detailera - czyli co jak się nazywa

05/04/2017

Często widząc wyjątkowo czysty samochód na ulicy, potocznie mówimy, że wygląda jak z s...więcej

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

Czy warto glinkować lakier przed woskowaniem

23/03/2017

 ''Plastelina'' do czyszczenia lakieru   Proces glinkowania to bardzo ważny etap, kt&oac...więcej

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

Materiał i lakier odpychający wodę?? To możliwe.

29/01/2017

Wyraz hydrofobowość pochodzi od greckiego słowa hudrophobía, a dokładnie ''hydro'' – wo...więcej

Zobacz wszystkie newsy

Ostatnie opinie

Średnia ocena Klientów: 4.9 na 5   Liczba ocen: 2985

Kupiłem klej który jest nie taki sam co na zdjęciu. Sprzedający...

Szybka przesyłka cenny nizsze niż na alegro.pOLECAM

Polecam wszystki super towar bardzo dobre ceny i szybka dostawa


Certyfikaty

Certyfikat 3
Certyfikat 2
Certyfikat 1


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Copyright © 2018 https://www.motochemia.pl

Live Chat Software