Infolinia czynna:
pon-pt: 8.00 - 18.00 sob: 9.00 - 14.00
Jesteś tutaj:  
  1. Strona główna  > 
  2. Oświetlenie  > 
  3. Żarówki Samochodowe  > 
  4. 12V  > 
  5. Ksenonowe

< Powrót do: 12V
Kategorie  


Producenci  
Zobacz wszystkie

Filtry  
Seria
Racing Vision
Blue Intense
Blue Laser
Chrom
Diadem
Extreme White
Megalight
Night Breaker
Premium Plus
Premium Vision
Sportlight
Sportlight Extreme
Standard
Super White
Ultra Life
Vision Plus
White Vision
X-Treme Vision
Zestaw
1 szt.
10 szt.
2 szt.
4 szt.
Zestaw awaryjny
Dodatkowe właściwości
brak
Podwyższona moc
Wzmocniona żywotność
Wzmocniony strumień światła
Typ żarnika
D1S
D2R
D2S
D3S
D4R
D4S
Barwa światła
4300K
4800K
5000K
6000K
Zobacz wszystkie
Ceny  

od:
do:

Żarniki Xenonowe

Niegdyś zarezerwowane tylko dla samochodów klasy premium, dziś stanowiące opcje niemal każdego modelu samochodu. Żarniki ksenonowe to zdaniem wielu następca poczciwych żarówek halogenowych. Oświetlenie tego typu charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz skutecznością, znacznie lepszą niż w przypadku klasycznych halogenówek. Spopularyzowanie lamp ksenonowych spowodowało, że obecnie znajdziemy je w ofercie niemal każdego producenta żarówek samochodowych. Produkują je między innymi marki Bosma, Philips, Osram, Tungsram, General Electric oraz wiele innych.

Nie wiesz, jaki żarnik ksenonowy wybrać? Szukasz najlepszego palnika xenonowego do swojego samochodu? Koniecznie sprawdź ofertę naszego sklepu!


Filtruj
Sortowanie: Popularność - malejąco
Sortuj według:

Zarnik Ksenonowy D3S Bosma 6000k 42V 35W

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 99

Dostawa od: 13.50zł

198.01zł

Osram Xenarc Original D3S 42V 35W 1szt Palnik Ksenonowy

Producent: Osram

Dostajesz punktów: 55

Dostawa od: 13.50zł

182.20zł

Xenon Bosma D4S 4300k 42V 35W

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 52

Dostawa od: 13.50zł

104.89zł

Zarnik Ksenonowy D4S Bosma 6000k 42V 35W

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 57

Dostawa od: 13.50zł

113.90zł

Osram Xenarc Cool Blue Intense D4S 42V 35W DuoBox Żarniki

Producent: Osram

Dostajesz punktów: 109

Dostawa od: 13.50zł

Zarnik Ksenonowy D3S Bosma 4300K 42V 35W

Producent: Bosma

Dostajesz punktów: 100

Dostawa od: 13.50zł

Osram Xenarc Original D4S 42V 35W Żarnik 1szt

Producent: Osram

Dostajesz punktów: 38

Dostawa od: 13.50zł

127.31zł

Osram Cool Blue D3S 42V 35W DuoBox Palniki Ksenonowe

Producent: Osram

Dostajesz punktów: 154

Dostawa od: 13.50zł

511.80zł

Osram Xenarc Original D4R 42V 35W 1szt Żarnik Ksenonowy

Producent: Osram

Dostajesz punktów: 43

Dostawa od: 13.50zł

144.50zł


(9 znalezionych)


Ksenonowe - opis kategorii

Co to są żarniki ksenonowe?

Żarniki ksenonowe (np. Bosma Xenon D3S 4300K 42V 35W PK32D-5 1 szt.), nazywane również xenonowymi, to specjalny typ oświetlenia samochodowego, w którym zrezygnowano z tradycyjnej konstrukcji żarówki. W szklanej bańce lampy zamiast gazów halogenowych zastosowano wtłoczony pod ciśnieniem ksenon. W miejscu tradycyjnego żarnika zamontowano natomiast elektrody wysokiego napięcia. Włączenie świateł powoduje doprowadzenie prądu do elektrod, czego skutkiem jest jonizacja gazu oraz powstanie łuku świetlnego. Uzyskany w ten sposób strumień światła jest bardziej zwarty i cechuje się większą jasnością i bielszą barwą.

 

Rodzaje żarników ksenonowych

Na rynku znaleźć możemy kilka różnych typów lamp wyładowczych, nazywanych również żarnikami ksenonowymi. Jak rozróżnić popularne xenony? Wystarczy poznać oznaczenia umieszczane na opakowaniach tego typu oświetlenia. Żarniki xenonowe oznaczone są trzema znakami. Pierwszy z nich, litera "D" mówi nam o tym, że dana lampa jest palnikiem ksenonowym. Znajdująca się za tą literą cyfra informuje nas, czy żarnik posiada zintegrowany zapłonnik, czyli przetwornicę generującą wysokie napięcie niezbędne do działania żarnika. Cyfry parzyste oznaczają brak przetwornika (np. D2S), a cyfry nieparzyste oznaczają, że lampa posiada zintegrowany zapłonnik (np. D1S). Ostatnia litera to symbol typu reflektora. W przypadku oznaczenia literą "S" mówimy o żarniku do reflektora projekcyjnego (soczewkowego). W przypadku litery "R", o żarniku do reflektora parabolicznego (odbłyśnikowego). Do najpopularniejszych żarników ksenonowych dostępnych w sprzedaży, zaliczyć możemy: 

Lampy ksenonowe – zalety i wady

Niemal każda technologia wykorzystywana w samochodach osobowych, czy dostawczych ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku lamp wyładowczych stosowanych w oświetleniu pojazdów. Niewątpliwym plusem żarników ksenonowych w stosunku do tradycyjnych żarówek halogenowych (np. Philips Premium Vision +30% H7 12V 55W PX26d 1 szt.) jest ich trwałość, która potrafi być nawet kilkukrotnie wyższa. Za ksenonami przemawia też dłuższy i bardziej zwarty strumień światła oraz dużo bielsza barwa, która w znacznym stopniu minimalizuje różnice widoczności pomiędzy nocą i dniem. Dużym plusem lamp wyładowczych jest także mniejszy pobór prądu niż w przypadku popularnych halogenówek. W znacznym stopniu wpływa to nie tylko na trwałość samych żarników, ale także na oszczędność paliwa czy mniejsze obciążenie alternatora. Do wad ksenonów zaliczymy przede wszystkim ich wysoki koszt zakupu (szczególnie w przypadku żarników ze zintegrowaną przetwornicą) oraz serwisowania, które związane jest nie tylko z wymianą lamp ksenonowych, ale także ich odpowiedniego wypoziomowania.

 

Żarniki Ksenonowe HID, czyli ksenony H7, H4 i H1

Żarniki HID – High Intensity Discharge Lamp – to nic innego jak tanie zamienniki klasycznych żarówek halogenowych z lampą wyładowczą. Zestawy tego typu wyposażone są w żarnik ksenonowych, zestaw kabli, przetwornicę oraz wtyczkę, która pozwala na podłączenie ksenonów w miejsce żarówki halogenowej (np. H7) bez żadnych przeróbek instalacji. Jedynymi zaletami tego rozwiązania jest niska cena zestawu w stosunku do profesjonalnej przeróbki pojazdu pod lampy ksenonowe, łatwy i szybki montaż, oraz biała zimna barwa światła. Minusów jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim zestawy HID nie są dopuszczone do ruchu ani na terenie polski, ani w unii europejskiej. Takich przeróbek po prostu nie obejmuje homologacja reflektora samochodowego dostosowanego do żarówek halogenowych, a i same żarniki HID takiej nie posiadają. Kolejny minus dotyczy niebezpieczeństwa na drodze, które powodują. HID-y nie posiadają systemu samopoziomowania, przez co mogą oślepiać innych kierowców. To może łatwo doprowadzić do wypadku, orzeczenia naszej winy za jego spowodowanie przez policjanta, a w najgorszym wypadku odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela. Żarniki tego typu osiągają również dużo wyższe temperatury niż klasyczne halogenówki, przez co mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia reflektora.

 

Popularność żarników ksenonowych w sklepie motochemia.pl

Zdecydowanie najczęściej w naszym sklepie sprzedają się żarniki o oznaczeniach D1S oraz D2S. Jest to spowodowane dużą popularnością tego typu oświetlenia w samochodach osobowych i dostawczych. To jednak nie wszystkie palniki xenonowe, które posiadamy w naszej ofercie. Bardzo często klienci sięgają także po inne typ lamp wyładowczych. Wśród liderów sprzedaży wyróżnić możemy między innymi takie produkty jak Bosma Xenon D3S 4300K 42V 35W PK32D-5 1 szt., dwupak Osram Cool Blue Intense Xenon D3S 6000K 42V 35W PK32d-5 2 szt. oraz pojedynczy palnik Osram Original Xenon 4300K D4R 42V 35W P32d-6 1 szt. W tej kategorii marka Bosma nieznacznie wyprzedza legendarnego Osram-a, głównie ze względu na niższą cenę, bardziej przystępną dla większości naszych klientów.

 

Samochodowe palniki ksenonowe — opinie

Żarniki ksenonowe wśród polskich kierowców cieszą się wyjątkowo dobrą opinią. Swego czasu niemal każdy kierowca marzył, aby w jego samochodzie znajdowało się oświetlenie tego typu. Z tego powodu na rynku możemy zauważyć bardzo dużo zestawów HID, które nieco nadszarpują opinię oryginalnych lamp ksenonowych. Nasi klienci zazwyczaj bardzo sobie cenią żarniki ksenonowe popularnych producentów, czego dowodzą ich oceny i opinie umieszczone pod zakupionymi palnikami. Oto niektóre z nich:

 

Długo jeździłem na tych żarnikach i byłem mega zadowolony, dlatego drugie auto też wyposażyłem w Bosmę – opinia użytkownika Kuba o stosowaniu produktu Bosma Xenon D2S 6000K 85V 35W P32d-2 Żarnik Ksenonowy 1szt.

 

Jakość pierwsza klasa, dobrze i długo świecą, MEGA sklep i produkty! - wpis klienta Patryk na temat Bosma Xenon D2S 4300K 85V 35W P32d-2 Zestaw Żarników Ksenonowych 2szt.

 

Dużo tańsze niż inne żarniki ksenonowe, a świecą doskonale. - zdanie użytkownika Daniel po zakupieniu Bosma Xenon D2R 4300K 85V 35W P32d-3 Żarnik Ksenonowy 1szt.

Polecane artykuły
Oślepianie kierowców - poważny problem
19/03/2016

Jadąc samochodem w godzinach nocnych, we mgle lub w czasie intensywnych opadów atmosferycznych, należy korzystać z...więcej

Homologacje i oznaczenia na żarówkach samochodowych
22/09/2021

Żarówki samochodowe to jedne z tych podzespołów, których jakość i sprawność odczuwamy niemal...więcej

Inni producenci

     
Porady i testy motoryzacyjne
Zobacz więcej
Retrofity LED - oświetlenie wydajne, lecz nielegalne
poniedziałek, 17 Styczeń 2022Komentarze: 2

Ostatnie lata doprowadziły do znacznego rozwoju technologii oświetlenia. Dotyczy to niemal każdej gałęzi przemysłu, w tym również motoryzacji. W nowych modelach samochodów coraz częściej spotykamy wysoko wydajne lampy wyładowcze, zwane potocznie ksenonami. Niezwykle popularne stało się również oświetlenie LED. Obecnie jest ono regularnie stosowane w niemal wszystkich współczesnych samochodach. Nic więc dziwnego, że właściciele starszych aut również zapragnęli nowego, dużo wydajniejszego typu oświetlenia w swoich samochodach. To właśnie w odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały tak zwane retrofity LED. Czym są retrofity LED? Co daje ich użycie? Czy są legalne? O tym w dzisiejszym artykule!

Czytaj więcej
Ceramizery i moto doktory, czyli dodatki do oleju silnikowego
piątek, 14 Styczeń 2022Komentarze: 3

Coraz surowsze normy emisji spalin, downsizing silników, a także natężony ruch na drogach miast, stawiają przed silnikiem samochodu coraz trudniejsze zadania. Oleje silnikowe już dawno przestały być jedynie środkiem smarnym, stając się wielozadaniowym środkiem chroniącym jednostkę napędową. Niestety, w skrajnych warunkach użytkowania, nawet najlepszy olej nie radzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. To właśnie w tym celu powstały dodatki do oleju silnikowego. Czym są? Do czego służą? Jakie są ich zadania? O tym w dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej

Ostatnie opinie o sklepie
Ewelina A.

Szybki czas realizacji, dywaniki spełniły oczekiwania.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Wtorek, 04 Styczeń 2022

Marcin Renault Megane 3 1.6 110km

Wszystko na tak. Jestem zadowolony a samochód tym bardziej.

Ocena ogólna:
Zgodność przedmiotu z opisem:
Kontakt ze Sprzedającym:
Czas realizacji zamówienia:
Ceny:
Poniedziałek, 03 Styczeń 2022

DODAJ OPINIĘ Zobacz więcej >>

Certyfikaty Motochemia


Podane ceny zawierają podatek VAT. Używamy cookies i podobnych technologii głównie w celu świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Copyright © 2022 https://www.motochemia.pl